Programové zmeny na freeSATu jún 2024
Spät na zoznam noviniek

Programové zmeny na freeSATu

18. 6. 2024

Dovoľujeme si Vás informovať o programových zmenách a novinkách na freeSATe na satelite Astra.

Dňa 18. júna došlo k preklopeniu filmovej stanice FilmBox z SD do HD kvality vysielania. Z dôvodu úpravy kapacity transpondéra budú stanice TravelXP a Mezzo prevedené do SD. Zmena sa týka zákazníkov, ktorí prijímajú signál zo satelitu Astra 23,5 ° E.

V júli pokračuje voľné vysielanie pre zákazníkov, ktorí prijímajú signál zo satelitu Astra 23,5 ° E. Tentoraz si od 2. do 30. júla užijú tri programy. Na kanáli CANAL+ Action budú vysielané snímky, ktoré sa nedávno objavili v kinách. K dispozícii tak bude životopisný film Jeden život o britskom humanitárnom pracovníkovi Nicholasovi Wintonovi (Anthony Hopkins) alebo dráma Ferrari o zakladateľovi svetoznámej značky rýchlych áut. Ďalej bude možné sledovať druhú sériu sci-fi seriálu Projekt Lazarus a nový akčný film Včelár (The Beekeeper ) s Jasonom Stathamom. CANAL+ Sport uvedie novú sériu World Beaters o slávnych hráčoch a pokračuje séria Big Interview a obľúbené PL Stories.
Vynikajúce dokumenty ponúkne National Geographic Wild. Hviezdami budú seriály z cyklu Mesiac žralokov a syčivo dobré dokumenty zo série Hadi v meste.

CANAL+ Action, CANAL+ Sport aj National Geographic Wild sú dostupné aj v internetovej televízii Skylink Live TV, ktorú majú všetci zákazníci v cene svojho balíčka.

Ďalšie zmeny pre zákazníkov, ktorí prijímajú signál zo satelitu Astra 23,5°E, nastanú 16. júla, kedy dôjde k presunu vybraných staníc zo satelitného vysielania do internetovej televízie Skylink Live TV. Pôjde o AXN Black, AXN White, Extreme Sports, ATV, Nickelodeon Hungary, Zenebutik, Nick Jr Hungary a TV4. Zároveň niektoré programy Maďarského balíčku budú prevedené z HD do SD: M1, M2 / Petőfi, M4, RTL, Duna.

Technické parametre pre naladenie programov

Program:

CANAL+ Action

CANAL+ Sport

National Geographic Wild

Pozícia vo FastScane:

5

6

80

Satelit:

Astra 23,5°E

Astra 23,5°E

Astra 23,5°E

Kmitočet:

11 973 MHz

11 973 MHz

12 090 MHz

Polarizácia:

vertikálna

vertikálna

vertikálna

FEC:

¾

¾

¾

Symbolová rýchlosť:

29 900 kS/s

29 900 kS/s

29 900 kS/s

Norma:

DVB-S2/8PSK

DVB-S2/8PSK

DVB-S2/8PSK

Pilot:

ON

ON

ON