Neustále pracujeme na tom, aby sme zlepšovali naše televízne služby. V súčasnosti môžete sledovať slovenský program Trojka v HD kvalite. V súvislosti s tým musíme zmeniť vysielacie parametre niektorých ďalších programov. Zmena sa dotkne len zákazníkov s balíčkami freeSAT Smart, freeSAT Multi a freeSAT Kombi, ktoré sú dostupné zo satelitu Astra 23,5°E a 19,2°E. Väčšina zákazníkov nemusí nič riešiť, pretože sa im nové vysielacie parametre aktualizujú automaticky. Pre tých, ktorí budú musieť naladiť programy manuálne, sme pripravili jednoduchý návod, ako na to.

Ktorých programov sa preladenie dotkne?

Stanice, pri ktorých dôjde od 9. 12. 2021 do 31. 12. 2021 k zmene vysielacích parametrov: Jednotka HD, Dvojka HD, Trojka HD, TV8 HD.

Ako spoznáte, že sa preladenie týka práve vás?

Img

Mám prijímač prenajatý od freeSATu

Výborne, ďalej už nič riešiť nemusíte! Pre istotu len odporúčame v období od 9. 12. 2021 do 31. 12. 2021 si náš prijímač KAON alebo HUMAX aspoň na jednu noc pomocou diaľkového ovládača vypnúť. Aktualizácia programov prebehne automaticky.

Používam vlastný satelitný prijímač

Ak máte vlastný prijímač, je dôležité si overiť, či má funkciu automatického ladenia FastScan.

Ako zistíte, či je váš prijímač vybavený funkciou FastScan?

Zapnite si televízor a pozrite sa, či máte program CANAL+ Domo na pozícii 20. Ak áno, Váš prijímač je pravdepodobne funkciou FastScan vybavený.

CANAL+ Domo

Pozícia: 20

V prípade, že ste program na uvedenej pozícii nenašli, je ešte posledný krok, ako si overiť vybavenosť vášho prijímača funkciou FastScan. Vstúpte do menu prijímača, vyberte položku Inštalácia, a ak budete mať v ďalšej ponuke FastScan, je váš prijímač touto funkciou vybavený.

Pokiaľ sa ani v menu vášho satelitného prijímača alebo modulu táto funkcia neobjavila, potom bude potrebné preladiť programy manuálne. Pokiaľ využívate CA Modul, potom je potrebné naladiť programy podľa návodu Vášho televízora..

Preladenie prístroja podľa návodu

Najlepšie je postupovať podľa návodu na obsluhu vášho satelitného prijímača alebo televízora. Ak nemáte návod na obsluhu, nič sa nedeje, pripravili sme pre vás všeobecný návod, ako na to.

Návod na preladenie prijímačov

Preladenie prístroja odborníkom

Pokiaľ si na preladenie sami netrúfate, odporúčame požiadať niekoho z rodiny, priateľa či suseda alebo osloviť priamo odborníka – zoznam autorizovaných technikov satelitných služieb Skylink a freeSAT nájdete v odkaze nižšie (pozor, táto služba môže byť spoplatnená podľa cenníka danej firmy).

Zoznam servisných partnerov

Kedy a ako treba programy preladiť manuálne?

POZOR! Všetky programy bude nutné preladiť medzi 9. 12. 2021 a 31. 12. 2021, keď budú vysielať zároveň na starých aj nových frekvenciách. 1. 1. 2022 bude vysielanie na starých parametroch ukončené.

Programy Satelit Kmitočet (MHz) Polarizácia FEC Symbolová rýchlosť Norma Pilot
Jednotka HD, Dvojka HD, Trojka HD Astra 23,5°E 11 954 Horizontal 2/3 29 900 DVB-S2/8PSK OFF
TV8 HD Astra 23,5°E 12 109 Horizontal 2/3 29 900 DVB-S2/8PSK OFF

Chcete ručné ladenie vyriešiť raz a navždy?

Prenajmite si satelitný prijímač freeSAT za 2 € mesačne!

S prenájmom satelitného prijímača od freeSATu dostanete náhradný prijímač v prípade poruchy a tiež vždy bude automaticky aktualizovaný zoznam programov. Satelitný prijímač od freeSATu umožňuje tiež jednoduché softvérové aktualizácie metódou OTA (over the air), vďaka ktorým budete mať vždy prístup k najnovším funkciám a najlepší televízny zážitok.

V prípade záujmu kontaktujte našu zákaznícku linku.