Z technických dôvodov meníme vysielacie parametre vybraných programov. Zmena sa týka zákazníkov s balíčkami freeSAT Smart, freeSAT Multi a freeSAT Kombi+, freeSAT Kombi+ Apple TV+ a freeSAT Premium, ktoré sú dostupné zo satelita Astra 23,5°E a 19,2°E. Väčšina zákazníkov nemusí nič riešiť, pretože sa im nové parametre automaticky aktualizujú. Pre tých, ktorí budú musieť naladiť programy ručne, sme pripravili podrobnejšie informácie.

Všetky programy, ktoré bude nutné od 22. 8. preladiť, nájdete nižšie.

Naďalej docháza k zmenám vo vysielaní niektorých programov

Vybrané stanice presúvame zo satelitného vysielania do internetovej televízie Skylink Live TV. Zmena sa týka staníc Extreme Sports, ATV, Nickelodeon Hungary, Zenebutik, Nick Jr Hungary a TV4.

Taktiež preklápame satelitné vysielanie niektorých programov Maďarského balíčka z HD do SD.Zmena sa týka staníc M1, M2 / Petőfi, M4, RTL, Duna a slovenského programu TV8. V internetovej televízii Skylink Live TV uvedené programy naďalej zostávajú v HD kvalite.

Zároveň došlo k rozšíreniu internetovej televízie Skylink Live TV o programy AXN White, AXN Black a o zvyšné programy Maďarského balíčka (M1, M2 / Petőfi , M4 , M5, Comedy Central Hungary, Cool, Duna, Duna World / M4 Sport+, Film+ Hungary, Galaxy4, Hír TV, Muzsika TV, RTL, RTL GOLD, RTL KETTŐ, RTL HÁROM, TV2Klub, TV2 Comedy, SuperTV2, Sorozat+, STORY4 HU), ktoré aj naďalej zostávajú súčasťou satelitného vysielania.

Viac informácií o internetovej televízii Skylink Live TV, ktorá je automatickou súčasťou všetkých balíčkov freeSAT, nájdete tu.

Ako spoznáte, že sa preladenie týka práve vás?

Img

Mám prijímač prenajatý od freeSATu

Výborne, preladenie sa vás netýka. Pre istotu odporúčame si náš satelitný prijímač KAON do 22. 8. 2024 aspoň raz pomocou diaľkového ovládača na noc vypnúť. Aktualizácia programu tak prebehne bez problémov.

Používam vlastný satelitný prijímač

Ak máte vlastný prijímač, je dôležité si overiť, či má funkciu automatického ladenia FastScan.

Ako zistíte, či je váš prijímač vybavený funkciou FastScan?

Zapnite si televízor a pozrite sa, či sa nasledujúce vybrané programy vyskytujú na rovnakých pozíciách. Ak áno, Váš prijímač je pravdepodobne funkciou FastScan vybavený.

JOJ HD

Pozícia: 4

TA3

Pozícia: 20

V prípade, že ste program na uvedenej pozícii nenašli, je ešte posledný krok, ako si overiť vybavenosť vášho prijímača funkciou FastScan. Vstúpte do menu prijímača, vyberte položku Inštalácia, a ak budete mať v ďalšej ponuke FastScan, je váš prijímač touto funkciou vybavený.

Pokiaľ sa ani v menu vášho satelitného prijímača alebo CA modulu táto funkcia neobjavila, potom bude potrebné preladiť program manuálne. Pokiaľ využívate CA Modul, potom je potrebné naladiť program podľa návodu Vášho televízora..

Preladenie prístroja podľa návodu

Najlepšie je postupovať podľa návodu na obsluhu vášho satelitného prijímača alebo televízora, a pri ladení použiť nižšie uvedené parametre.. Ak nemáte návod na obsluhu, nič sa nedeje, pripravili sme pre vás všeobecný návod, ako na to.

Návod na preladenie prijímačov

Preladenie prístroja odborníkom

Pokiaľ si na preladenie sami netrúfate, odporúčame požiadať niekoho z rodiny, priateľa či suseda alebo osloviť priamo odborníka – zoznam autorizovaných technikov satelitných služieb Skylink a freeSAT nájdete v odkaze nižšie (pozor, táto služba môže byť spoplatnená podľa cenníka danej firmy).

Zoznam servisných partnerov

KTORÉ PROGRAMY JE NUTNÉ PRELADIŤ?

Zoznam programov, ktoré menia parametre do 22. 8. 2024 nájdete v tabuľke nižšie.

Programy AXN White a AXN Black môžete preladiť od 2. 8. 2024, všetky ostatné programy je možné preladiť už teraz.

Programy Satelit Kmitočet (MHz) Polarizácia FEC Symbolová rýchlosť Norma Pilot
M1 , M2 / Petőfi , M4 , Izaura TV, Hír TV, TV2, RTL Astra 23,5°E 11 739 Vertical 3/4 29 900 DVB-S2/8PSK ON
Duna , Cool Astra 23,5°E 11 856 Vertical 3/4 29 900 DVB-S2/8PSK ON
TV2 Comedy, SuperTV2 Astra 23,5°E 11 973 Vertical 3/4 29 900 DVB-S2/8PSK ON
Jednotka HD, Dvojka HD, RTVS 24 HD, RTVS Sport HD Astra 23,5°E 12 012 Vertical 3/4 29 900 DVB-S2/8PSK ON
Comedy Central Hungary, Galaxy4, TV2Klub Astra 23,5°E 12 090 Vertical 3/4 29 900 DVB-S2/8PSK ON
AXN Black, AXN White Astra 23,5°E 12 109 Horizontal 3/4 29 900 DVB-S2/8PSK ON
Prime, RTL GOLD Astra 23,5°E 12 129 Vertical 3/4 29 900 DVB-S2/8PSK ON
Sorozat+, RTL KETTŐ, RTL HÁROM Astra 23,5°E 12 187 Horizontal 3/4 29 900 DVB-S2/8PSK ON

Chcete ručné ladenie vyriešiť raz a navždy?

Prenajmite si satelitný prijímač freeSAT za 2 € mesačne!

S prenájmom satelitného prijímača od freeSATu dostanete náhradný prijímač v prípade poruchy a tiež vždy bude automaticky aktualizovaný zoznam programov. Satelitný prijímač od freeSATu umožňuje tiež jednoduché softvérové aktualizácie metódou OTA (over the air), vďaka ktorým budete mať vždy prístup k najnovším funkciám a najlepší televízny zážitok.

V prípade záujmu kontaktujte našu zákaznícku linku.