Ďalšie otázky a odpovede

 1. Čo keď po dlhšej dobe nepoužívania televízie vaše programy nenaskočí?

  Ak ste freeSAT nepoužívali dlhšie ako 14 dní, môže to trvať trochu dlhšienež sa pri opätovnom spustení programy znova rozohrajú (až 30 minút). Pozor! Prepínanie medzi programami môže dobu čakania výrazne predĺžiť - prepnite na program Jednotka HD a POČKAJTE BEZ PREPÍNANIE MEDZI PROGRAMY, až program naskočí.

   Ak chcete vaše čakanie skrátiť na minimum, nechajte si zaslať na vašu satelitný kartu tzv. Autorizačnej zápis, a to cez samoobslužný portál Môj freeSAT.

 2. Vplyv počasia na kvalitu príjmu satelitnej televízie

  Extrémna meteorologické javy, ako je silná búrka, husté sneženie, námraza či silný vietor môžu vo výnimočných prípadoch spôsobiť zhoršenie satelitného príjmu. Pokiaľ nedôjde k trvalému posunu či poškodeniu satelitné antény, stačí chvíľu počkať. Ak však u vás dochádza k televíznym výpadkom častejšie aj pri bežne zhoršenom počasí, nie je príčina u freeSATu, ale ukazuje to na nesprávne nastavenie satelitnej antény.

  V tomto prípade je nevyhnutný odborný zásah technikom vybaveným zodpovedajúcim meracím zariadením. Zoznam odporúčaných firiem satelitnej techniky nájdete tu.

  TIP PRE VÁS!

  Nezabudnite, že vedľa satelitného televízneho príjmu máte s freeSATem prístup aj k internetovej televízii Skylink Live TV, takže o svoju televíznu zábavu nikdy neprídete!

 3. Nehrajú mi vôbec žiadne programy

  Ak vám prestali fungovať úplne všetky televízne programy, teda aj nekódované, ako napr.  Óčko, Šláger, Relax, Noe TV, nie je problém u freeSATu, ale na vašom prijímacom zariadení (satelitná anténa, kabeláž, konektory, satelitný prijímač.

  Najskôr skontrolujte, či sú všetky káble správne zapojené alebo v zimnom období, či nie je vaša satelitná anténa pokrytá vrstvou snehu či ľadu. Ak neodhalíte žiadny problém, ktorý môžete odstrániť sami, využite odborných služieb niektoré z firiem zaoberajúcich sa satelitnou technikou.

  TIP PRE VÁS!

  Nezabudnite, že vedľa satelitného televízneho príjmu máte s freeSATem prístup aj k internetovej televízii Skylink Live TV, takže o svoju televíznu zábavu nikdy neprídete!

 4. Zobrazuje sa hláška Predplatné vypršalo

  Ak sa vám zobrazuje na obrazovke chybová hláška-Predplatné vypršalo, odporúčame skontrolovať či máte uhradené služby freeSAT.