1. Vplyv počasia na kvalitu príjmu

  Oblačnosť:
  Extrémne meteorologické javy, ako je silná búrka, husté sneženie, námraza, apod. môžu vo výnimočných prípadoch spôsobiť zhoršenie vášho satelitného príjmu. Signál z družice totiž nemusí cez túto „hradbu“ preniknúť až k vašej satelitnej anténe (parabole) v dostatočnej kvalite. Neznamená to ale, že by Skylink prestal fungovať, len sú momentálne extrémne zhoršené vaše konkrétne príjmové podmienky.

  Vietor:
  Silný vietor môže vychýliť nasmerovanie vašej satelitnej antény a tým aj zhoršiť kvalitu vášho televízneho príjmu. Pri stabilnom uchytení antény však môžu silné nárazy vetra spôsobovať len momentálne výpadky.Pokiaľ však nie je vaša anténa upevnená dostatočne, môže dôjsť aj k trvalému vychýleniu.

  S niektorými drobnými problémami si môžete poradiť sami (odstránenie vrstvy snehu či ľadu zo satelitnej antény). V ostatných prípadoch je však nevyhnutný odborný zásah servisným technikom vybaveným zodpovedajúcim meracím zariadením (nasmerovanie satelitnej antény, kontrola funkčnosti LNB, konektorov, koaxiálneho káblu, rušenie, apod.) – zoznam našich partnerských predajní a servisov satelitnej techniky nájdete tu.

  Súhrn informácií o vplyve počasia na satelitný signál si môžete pozrieť v tomto videu.

  TIP PRE VÁS!

  Nezabudnite, že okrem satelitného televízneho príjmu máte s freeSATom prístup aj k internetovej televízii Skylink Live TV, takže o svoju televíznu zábavu nikdy neprídete!

 2. Kvalita príjmu nie je ovplyvnená zhoršeným počasím.

  Pokiaľ u vás nie je výrazne zhoršené počasie, a napriek tomu dochádza k výpadkom či inému zhoršeniu kvality obrazu alebo zvuku, ukazuje to na poruchu na vašom prijímacom zariadení – nesprávne nastavenie satelitnej antény, porucha na konektoroch, porušenie koaxiálneho kábla či konvertora LNB, prehnutá anténa alebo rušenie signálom WiFi či GSM.

  V tomto prípade je nevyhnutný odborný zásah technikom, ktorý je vybavený zodpovedajúcim meracím zariadením. Zoznam odporúčaných firiem satelitnej techniky nájdete tu.

  TIP PRE VÁS!

  Nezabudnite, že okrem satelitného televízneho príjmu máte s freeSATom prístup aj k internetovej televízii Skylink Live TV, takže o svoju televíznu zábavu nikdy neprídete!