Navigácia

Od 7. septembra 2015 sa môžu slovenskí a českí diváci tešiť na atraktívne športové, spravodajské, zábavné a duchovné programy na kanáloch Jednotka HD, Sport1 HD, TV Lux a Šlágr TV.

Jednotka HD je vysielanie hlavného kanálu slovenskej verejnoprávnej televízie vo vysokom rozlíšení. Ponúka pestrý výber programov pre široké publikum, od ekonomických, politických a športových správ cez diskusné relácie a talkshow po klasické filmové diela a obľúbené seriály.

Kanál Sport1 HD vysiela 24 hodín denne 7 dní v týždni exkluzívne priame prenosy a záznamy hokejovej a futbalovej ligy a basketbalových, volejbalových a hádzanárskych stretnutí. Venuje sa aj motoristickému športu, golfu, boxu a niektorým menej rozšíreným športom, ako florbal alebo hokejbal.

TV Lux je nezávislý slovenský katolícky televízny kanál. Ponúka kvalitné programy zamerané na duchovné i univerzálne ľudské hodnoty a jej cieľom je prinášať ľuďom radosť a nádej. Jej program je určený širokému okruhu divákov – deťom, mládeži, dospelým i seniorom.

Šláger TV je zábavný televízny kanál zameraný na výber hudby všetkých obľúbených žánrov z rozsiahlej videotéky českej a slovenskej klasiky, na rozhovory so zaujímavými ľuďmi i pôvodnú tvorbu.

Kanály Jednotka HD a TV Lux v slovenčine nájdu diváci na pozíciách 127, respektíve 145. Sport1 HD a Šlágr TV budú k dispozícii v českom jazyku na pozícii 125, respektíve 19. Sport1 HD bude súčasťou balíka freeSAT HD, ostatné budú zaradené do balíka freeSAT medium. Pre sledovanie kanálov vo formáte MPEG4/HD je nutné mať k dispozícii MPEG4/HD satelitný prijímač.

Tlačové správy