Ako naladit JOJ Šport
Spät na zoznam noviniek

Ako naladiť JOJ Šport

23.11.2021


Radi by sme vám pripomenuli zaradenie športového programu JOJ Šport do programovej ponuky a poradili ako ho na freeSATu naladiť.

Všetci zákazníci si môžu vychutnávať prvú slovenskú športovú televíziu, ktorá sa venuje najmä slovenskému športu a slovenským športovcom pôsobiacim v slovenských a zahraničných ligách. JOJ Šport je pre všetkých zákazníkov dostupný od balíčka medium HD v prípade príjmu signálu zo satelitu Thor, respektíve od od balíčka freeSATSmart v prípade príjmu signálu zo satelitu Astra, kde je tento program v HDkvalite.

Aby ste mali televízny program dostupný, musíte ho mať správne naladený. Pokiaľ používate satelitný prijímač, ktorý je vybavený funkciou automatického ladenia a usporiadania programov – FastScan, nemusíte sa týmto problémom vôbec zaoberať – naladenie programu vykoná váš prijímač automaticky a nájdete ho na pozíciina pozícii 71 (balíček medium HD - satelit Thor) respektíve 99 (balíček freeSATSmart - satelit Astra).

Pokiaľ takýto satelitný prijímač nemáte alebo používate CA modul, je potrebné si televízný program naladiť manuálne. Postup ako naladiť televízný program na satelitnom prijímači nájdete na našich stránkach v sekcii Zákaznícky servis. Parametre pre naladenie programu nájdete nižšie.

Skôr, než začnete ladiť televízný program, odporúčame prečítať návod Návod na obsluhu satelitného prijímača, prípadne prečítať Orientačný návod pre naladenie programov v satelitných prijímačoch.

Pre príjem všetkých programov satelitnej televízie freeSAT vždy odporúčame používať satelitný prijímač s certifikovanou čítačkou, nie univerzálnou čítačkou (UNI čítačkou). Pokiaľ máte nevyhovujúci satelitný prijímač, odporúčame obrátiť sa telefonicky alebo cez chat na náš Zákaznícky servis, kde Vám naši operátori môžu ponúknuť správny certifikovaný prijímač a vy tak nebudete mať problém s príjmom programov od freeSATu.

 

Technické parametre pre naladenie programu zo satelitu THOR (balíčky medium HD, plus HD):

Program: JOJ Šport 
Pozície vo FastScan: 71
Satelit: Thor 6 (0,8°W)
Kmitočet: 12 284 MHz
Polarizace: Horizontálna
FEC:  3/4
Symbolová rýchlosť: 30 000 kS/s
Norma: DVB-S2


Technické parametre pre naladenie programu zo satelitu ASTRA (balíčky Smart, Multi, Kombi):

Program: JOJ Šport HD
Pozície vo FastScan: 99
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 11 876 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC:  2/3
Symbolová rýchlosť: 29 900 kS/s
Norma: DVB-S2/ 8PSK
Pilot: ON